JÓGA

Jógu vedu klidně, nenáročně, občasně střídám dynamické prvky a jako součást lekce vkládám vizualizační, meditační či jiná duchovní cvičení na práci s myslí a emocemi. Mým cílem tedy není, aby klient odcházel z lekce utahaný a vyřízený, ale aby, ať už přijde s jakoukoliv náladou, odcházel s úsměvem, dobrou náladou, jemnější energií a vnímal své protažené a posilněné tělo jako oporu, která ho nese životem vpřed.

JÓGOVÁ TERAPIE

9 VIDEÍ - ONLINE LEKCÍ

Pojďte si se mnou zacvičit u Vás doma.

 • Nabízím devět předtočených videí s jógovou terapií vždy na konkrétní téma a jednu bonusovou vedenou relaxaci Jóga Nidru.
 • Vše si můžete přehrávat kdykoliv nastane vhodný čas.
 • Můžete se k záznamům opakovaně vracet a vybírat cvičení podle nálady, protože lekce budete mít přístupné ihned na dobu jednoho roku. 

Celkový čas, který spolu můžeme strávit nad fyzickým cvičením, dechovými a relaxačními technikami, duchovními tipy a doporučeními, tvoří více než 3 hodiny a 30 minut. 

VÝHODY JÓGY

Jógu jsem začala cvičit ve svých 24 letech nejprve ze zdravotních důvodů a nadchla mě natolik, že ráda její klidnější podobu zprostředkovávám i ostatním lidem na svých lekcích. Sportovním typům, co mají rádi pohyb, se může hodit nejen k protahování, zlepšování stability, flexibility, ale i k mírnému posilování, zpevňování svalů vnitřních i vnějších, při dlouhodobějším praktikování i k nácviku dlouhých výdrží v asánách, při kterých se věnujeme správnému dechu a nastavení mysli.

Aktivním sportovcům se hodí jako skvělý doplněk k jejich hlavnímu oboru a nepohrdnou jí ani nesportovní typy, protože v ní nejde jen o fyzické tělo a dokonalý pohyb, ale především o souhru mysli se svým tělem. Tedy vůbec nevadí, pokud ze začátku některé pozice prostě vynecháte. Nejde mi při cvičení o maximální výkon, ale o správné provedení (abychom si nesprávným prováděním neublížili), aby klient byl v kontaktu se svým tělem, poslouchal jeho signály a opravdu postupnými nenásilnými kroky se zlepšovala jeho kondice, zdraví, síla a flexibilita.

REFERENCE MÝCH JÓGOVÝCH PŘÁTEL

 

“Na jógu k Lence jsme začali s přítelem chodit díky našim přátelům a bylo to nejlepší, co jsme mohli pro sebe udělat. Lenka jemně a intuitivně vede lekci s ohledem na limity jednotlivce. Každopádně jsme se vždy moc těšili na relaxaci. 🙂 Pro mě je jóga s Lenkou bezkonkurenční, intimní, jemná a přesto si člověk dá pořádně do těla.” Lucie K.

 

“Chtěla jsem ti poděkovat za tvé lekce jógy. Vždy, když jsem se dostala k nějakému těžšímu prožívání, našla jsem cvičení, které jakoby rezonovalo s mou situací. 

Nejraději mám uvolňování bederní páteře, jógové protažení před cvičením, cvičení na játra a koneckonců i ostatní lekce. V době krize zařazuji Festišny, každé ráno se protahuji s Pozdravem slunci a lekce vybírám podle momentální situace. Poslední relaxace Hvězda byla pro mě hodně hluboká a zase přišla jako na zavolanou. 

Jóga je tak geniální, že si jeden ani neuvědomí, že cvičí, ale po čase zjistí, že kyčle jsou uvolněnější, že postoj těla je zpevněný a ukotvený, což velmi kvituji se svými tendencemi ulítávat. Renata R.


“Jóga Lenky mě podpořila v nelehké době, kdy mi nebylo dobře na duši. Možnost, že si mohu pustit lekci kdykoliv a vybrat si oblast, kterou zrovna potřebuji posílit, je k nezaplacení. Oceňuji, že jednotlivé lekce jsou vyvážené a posilují nejen tělo, ale i ducha.”  Jana V.

 

“Pracuji v kanceláři, tj. mám sedavé zaměstnání a věkem již patřím do kategorie 50+. Do doby, než jsme začali s partnerkou pravidelně 2x týdně cvičit on-line lekce jógy s Lenkou Širokou, jsem trpěl bolestmi v bedrech, šíje a občas i hlavy. Pravidelné cvičení s Lenkou nám oběma moc pomohlo a vždy se na cvičení těšíme. Chce to jenom pravidelnost a udělat si na cvičení čas.”  Pavel Z.


“Jóga s Lenkou je prima, pohodová, příjemně uvolní, zrelaxuje tělo i mysl. On-line lekce umožňuje si pustit a zacvičit si to, na co máš chuť a náladu. Mně se díky cvičení uvolnila šíje a krk, protáhla se a příjemně se uvolnila. Vybírala jsem si méně náročné lekce.” Renata H.

 

“Lenčiny lekce jsou vždy hezky vyvážené. Zaměřují se na protažení celého těla. Líbí se mi, že se střídají statické a dynamické části. Nechybí ani vedené relaxace, které mě vždy uvolní. Proto jsou lekce vždy velmi pestré a zábavné. Vždycky mě po práci dobíjí baterky a uvolní ze mě stres po náročném pracovním dni.” Michal Š.

JÓGA PRAHA

Individuální lekce u Vás doma nebo ve firmě, 
lekce probíhají dle aktuální situace

Jóga 1 hod/1 osoba – 600Kč 
Jóga 1 hod/2 osoby – 800Kč

Vedená Jóganidra 1,5hod/ 1-2 osoby – 1200Kč.

Rezervace Vaší lekce:
ÚterýČtvrtekSobota
DopoledneOdpoledneVečer

JÓGA 

Pravidelné online lekce na meet.google.com
 
V současné době neprobíhají. 
 

Přihlášení přes formulář níže. Následně obdržíte odkaz na online schůzku. Je zapotřebí mít k dispozici počítač s kamerou a reproduktorem a účet na gmailu.

 

 

Rezervace Vašeho místa:

Blog

 • Deset minut relaxu

  Pokud chceš začít skutečně meditovat, musíš se umět kvalitně soustředit, aby to nebylo jen pouhé bloumání mysli. Pokud se chceš umět perfektně soustředit, musíš nejdříve umět správně relaxovat.
 • Klidná jóga při bolesti zad

  Sestava jógových pozic při bolesti zad se hodí nejen maminkám při chování dítěte ale i těm, které bolí záda v oblasti beder, hrudníku a mají přetíženou horní část zad...
 • Jóga v těhotenství – praxe

  Ženy, které podle své kulturní tradice často sedí na bobku nebo klečí na podlaze, mívají snazší porod, protože mají uvolněnější oblast kolem pánve a silnější nohy.
 • Jóga v těhotenství – teorie

  Pohyb je krásný vyjadřovací prostředek, a to v mnoha podobách, ať už v tanci, chůzi, gestech, sportu či józe. Při cvičení jógy jde o pomalý a vědomý pohyb těla. Věnujeme se vnímání našeho těla v přítomném okamžiku v závislosti se změnou pocitů a nálad, který pohyb vyvolává....