Deset minut relaxu

RELAXACE NA SRDCE

 

(Použitá hudba: Kevin MacLeod – Windswept, Adding The Sun; Josh Woodward – Already There Instrumental)

(Relaxaci je možné stáhnout po kliknutí na tři tečky vpravo.)

Když mysl zaplaví obava, strach nebo tréma, nadechnete se do břicha, posbíráte všechnu odvahu a uděláte potřebný krok vpřed? 

Když pociťujeme obavy dlouhodobě, paralyzují nás mnohem víc. K tomu se často přidá vlastní tyranie, že bychom se přeci měli motivovat k pozitivnímu pohledu a věřit, že všechno dobře dopadne. A to už je vysoké duchovní cvičení. Udržet si vnitřní motivaci a pevnou víru sám bez podpory přítele, kouče, parťáka dokáže dlouhodobě jen málo kdo. Všichni toužíme být odolní, pozitivní, odvážní sami za sebe, ale často hledáme také utvrzení, podporu ve svém okolí… 

Pokud se ocitnete v momentě, kdy nikdo nemá čas, nehodí se to, nebo se stydíte nebo bojíte svěřit svému okolí, zkuste RELAXACI NA SRDCE v klidu o samotě. Nejlépe v přírodě. 

ZESÍLIT SVÉ VNITŘNÍ SVĚTLO

Pokud se nacházíte v době hibernace, kdy potřebné kroky k akci ještě dělat nemůžete, bývá to nejtěžší období. Doba čekání na cokoliv, z čeho máme obavu, je několikanásobně horší než samotné zažívání toho stavu. Známe to z období před těžkou zkouškou, výběrovým řízením, důležitou schůzkou, operací, zubařem, porodem…

Dát si na chvíli pauzu od všeho a všech, čas na načerpání sil, se zdá jako rozumné využití doby čekání. Získáte odstup a nadhled nad danou situací. Zesílíte vnitřní světlo. Techniky, jak své vnitřní světlo (zdraví, inspiraci, bystrého ducha, soucit) zesílit, akumulovat a udržovat, jsou různé. Jednou technikou, a velmi příjemnou, je například relaxace. Mou motivací připravit mluvenou relaxaci bylo, si vědomě odpočinout a přepnout na vnímání svého srdce – našeho nejlepšího rádce. 

Povzbudíme-li svého ducha a necháme-li přijít inspirující a ochranné síly, žije se lehčeji a radostněji. 

RELAXACE - KONCENTRACE - MEDITACE

Nejde začít meditovat, když neumíte relaxovat. Pokud chcete začít skutečně meditovat, musíte se umět kvalitně soustředit, aby to nebylo jen pouhé bloumání mysli. 

Pokud se chcete umět perfektně soustředit, musíte nejdříve umět správně relaxovat. Vědomá relaxace v poloze Shavasány (leh na zádech) v jógové praxi patří k nejtěžším asánám právě kvůli tomu, že skutečně vědomé uvolnění na všech úrovních (tělo, mysl, duch) přichází až po častém a pravidelném praktikování. Tři základní kroky: Relaxace – Koncentrace – Meditace navazují na sebe v tomto pořadí. Nelze začít meditovat, bez kvalitního ovládání svého těla a mysli ve stavu relaxace.

Věřím, že dobře provedená relaxace těla, mysli a psychiky, dokáže léčit a pomoci správnému chodu všech buněk v těle, uklidnit nervy a občerstvit mysl tak, aby se správně rozhodovala v jemných a duchovních vibracích i v náročném období. 

  • Za duchovně naladěnou myslí, přichází správná slova i činy.

Dopřejme si relaxaci zaměřenou na náš hrudník. Pouhých 10 min odpočinku. Pokud to jen trochu půjde, setrvejte v odpočinku, případně spánku, i po skončení. Pevné zdraví a silného ducha přeji nám všem nyní i v časech budoucích. 

Vaše Lenka