Malé taky dobré!

OBDOBÍ ÚTLUMU

Když se nacházíte v období vyčerpání, zažíváte nějakou krizi nebo nemáte vitality a optimismu na rozdávání, podpoří vás váš domov, váš osobní prostor. Pokud se jedná o malý prostor, malý byt či dům, tak k účelu “dobití baterek” je to přesně to pravé. Sílu můžete doplnit i zevnitř, a to meditací, relaxací nebo z vnějšího okolí jako zahrady, parku, lesa nebo podporou z rodiny a přátel. 

Pokud na lidi nebo výlety nemáte náladu, tak využijte hlavně vašeho zázemí domova.
V období krize je vhodné se spíše stáhnout do ústraní a soustředit se pouze na váš osobní prostor, nejčastěji dům nebo byt, eventuálně u dětí a studentů jejich pokoj.

Váš osobní prostor obsahuje vás – vaše emoce, zvyky, klid, pocit bezpečí, a proto vám nejrychleji pomůže “restartovat”, když už jste se venku vydali. Nesnažte se v tu dobu ovlivňovat ostatní, ale soustřeďte se na sebe.

NERADIT, NEZASAHOVAT

Může to trvat pár dní, až pár týdnů, než se vaše síly obnoví. Záleží na vaší povaze i minulosti a síle vyčerpání (vyhoření). V tomto těžkém období úplně stačí zajistit úklid, řád věcí, čistotu v prostoru a snažit se hlavně o psychický klid technikou, která je vám vlastní. Nemusíte v tuto dobu ani pomáhat druhým a ovlivňovat je svými názory, nemusíte jim totiž vhodně poradit nebo na věc můžete mít zkreslený názor.

PROČ JE MALÉ DOBRÉ

Pomůže vám se zastavit, stáhnout si energii a mít ji pod kontrolou. Více pobývat v samotě, nějaký čas dočerpat v menších uzavřených prostorách více než v otevřených, velkých vzdušných halách. Někdo samotu potřebuje pravidelně i bez období krizí, pouze k zajištění své psychické pohody. 

Čas v ústraní zahojí rány těla i psychiky. Navštíví vás múza, klid a bystrost myšlenek. Mnohem lépe si ujasníte své následné kroky, směřování a případné změny pro budoucnost. Eliminací  vlivu a myšlenek z okolí se lépe vyznáte v tom, co skutečně chcete vy a jak toho chcete dosáhnout. 

Jaké prostory myslím?

  • Někomu může stačit pravidelně delší pobyt s knihou na toaletě nebo pravidelné dlouhé koupele ve vaně.
  • Jiný si vystačí po večerech v pracovně nebo ve sklepě, kde má svou kutilskou místnost.
  • Většině lidí stačí pobýt v ústraní od ostatních lidí ve svém pokoji nebo koutečku.
  • V závažných případech se musí někteří dokonce přestěhovat do menšího bytu nebo opustit velký dům se zahradou, protože energeticky ho dlouhodobě nepokryjí a neutáhnou. (Energeticky není myšleno z hlediska tepelně energetických ztrát. 🙂
I KDYŽ PŘIJDE NEMOC

Prostor bez oken je ten nejlepší k zacelení aury a samoléčbě vašeho těla včetně období nemocí. Vaše energie v tento náročný čas potřebuje zklidnit, zpomalit, aura se potřebuje zacelit, duše zahojit. Není třeba vaši sílu a životní energii plýtvat na zaplnění velkého prostoru v době, když se potřebujete stáhnout na potřebné minimum. 

NEBUĎTE TAM DLOUHO

Pozor ale! Někteří lidé jsou za takový váš ústup do ústraní rádi a obecně se začnou rozpínat tam, kde jste jim uvolnili prostor. Neprodlužujte tedy dobu ozdravení na zbytečně dlouho, abyste nepřišli o cenné příležitosti.

Vše je o energii a ta se pohybuje v prostoru i v nás. A naše neviditelná energie osobnosti (aura, nálady, myšlenky, emoce) vytváří prostor mnohem více, než si někdy dokážeme připustit. U někoho je vám milo, i když to není byt snů a u někoho jste jako na trní, i když vše vypadá dokonale.

Vaše osobnost dává patinu, vůni a ducha vašemu domovu, který vás dokáže léčit = podržet!