Projekty a renovace

RENOVACE, REKONSTRUKCE

Snad každý ve svém životě poznal, když mu doma bylo těsno, takové ty pocity, kdy byste nejraději všechno přebudovali, nebo aspoň vyměnili, vymalovali, aby se vám ulevilo. Jak ale začít, když všední den má jen 24 hodin, víkend se překulí raketovou rychlostí a nikdy není nazbyt energie, kterou bychom věnovali do renovace.

To bývá nejlepší znamení k tomu, abychom se vypravili na výlet. Nejméně na dva dny a po návratu se zkusili znovu rozhodnout. Nejčastěji lidé dělají změny ve svých příbytcích, když opustí domov (zónu komfortu) na 14 – 21 a více dní. Po návratu jako by na ně dýchnul duch minulosti, a oni už cítí, že krok zpět – nic ve svém domě nezměnit – by byla promarněná šance. Zkuste se zamyslet, kdy naposledy jste byli 14 dní mimo domov a jaké pocity jste po návratu měli?

Souvisí to s tím, že při výletě mimo domov se naše tělo i mysl uvolní a načechrá, odpočine, mnohdy překoná i určité nepohodlí. Aura se roztáhne a obohatí se o nové zážitky a vjemy. Byt nám pak po návratu nevyhovuje stejně jako tělu starý obnošený kabát. My se můžeme chvilku kroutit a zpátky si na starý kabát zvyknout nebo ten starý prostě přešijeme tak, aby nám padnul a umožnil růst. Není třeba obrovských změn. I malá změna zmůže mnoho.

Prostor – hmota má tendenci nás ve své ulitě uzavřít, zakonzervovat, pokud dostatečně často neděláme „nový vítr“ nebo-li změnu, generální úklid. Jeden z projevů bývá, když vaše návštěvy na první pohled vidí nedostatky u vás doma, na které my jsme si již zvykli a už je ani nevnímáme. Ve Feng Shui se počítá s tím, že pokud ve svém bytě nic nezměníme tři roky a více, jsme již pod vlivem hmoty a těžce si zvykáme na něco nového. Jen těžce nám takový byt umožní růst a zajistí žádaný entusiasmus v práci i ve vztazích.

Při renovaci zamezíme vybydlení prostoru, opraví se případné neduhy a při této příležitosti se vždy uskuteční přirozená selekce věcí. Vyhodí se z domu všechno staré, nepoužívané, i věci, co patřily do krabice s nápisem „jednou se to může hodit“. A i kdyby renovace znamenala jen vymalovat stěny a vyčistit nepotřebné, věřte, že vám to dodá neskutečný švih a chuť do života, radost tvořit a nadšení pouštět se do nových věcí. Nadechnete se!

Vizualizace kuchyně - rekonstrukce rodinný dům
Rekonstrukce kuchyně, Vysočina

Přestavba rodinného domu Praha

Nová pobočka Europlasmy s.r.o. - Praha Zličín;
spolupráce s M. Toussonem, realizace stavební firma Benexis s.r.o.Postup služeb PROJEKT FENG SHUI

 

  1. Zaměření a prohlédnutí současného stavu prostoru.
  2. Zakreslení stávajícího stavu.
  3. Konzultace nad požadavky majitele. (Počet setkání se odvíjí od rozsahu renovace.)
  4. Feng Shui rozbor, který obnáší vize a možnosti rozvinutí prostoru, reálné kapacity prostoru.
  5. Tvorba: návrh, projekt se zapojením Feng Shui zásad a zkušeností. Výsledek práce je ve formě půdorysů, řezů, pohledů, situace nebo rozkreslení nábytku, skici, axonometrie, obrázky, doporučení (dle konkrétního zadání). 
  6. Asistence s realizací. Na realizaci do posledního detailu spolupracuji s firmou Benexis s.r.o.
  7. Konzultace po dokončení renovace.
  • všechny body lze realizovat stejně jak u malého prostoru (např. jednoho pokoje) nebo u velkého projektu jako je celková rekonstrukce bytu, domu, kanceláře, firmy, obchodu…
Dispozice rekonstrukce bytu 2+1 v Praze.
Před rekonstrukcí
Projekt rekonstrukce
PROJEKT FENG SHUI INTERIÉR

Projekt se zaměřením na vnitřní prostory. Tato forma obnáší dlouhodobější spolupráci, minimálně 2 osobní setkání a vypracování projektu ve formě pdf výkresů. Návrh řešení, dispozice – půdorys, pohledy, axonometrie, doporučení nábytku, zařízení, výběr barev, materiálů. Rozsah a formu si stanovíme při první konzultaci. 

Většinou se jedná o renovaci či rekonstrukci.

Velkou výhodou jsou připravené dotazy, případně stanovené preference již na začátku projektu. Proto Vás touto přípravnou fází velmi ráda provedu.

PROJEKT FENG SHUI ARCHITEKTONICKÁ STUDIE

 

Výhodou architektonické studie s Feng Shui principy oceníte hned od začátku. Stanovíte si priority, co by vám dům měl v životě zajistit a pak už se návrh řeší podle vhodného uspořádání v souladu se světovými stranami, terénem pozemku a charakteristik pro podporu svých obyvatel. Domy stavíme jednou za život, tak proč si bránit ve štěstí neaplikováním logických Feng Shui principů, které pozvednou celou dispozici domu, zajistí souhru s pozemkem a okolím?

Tato forma obnáší dlouhodobější spolupráci. Osobní návštěva pozemku a kontrola geopatogenních zón probíhá při první konzultaci; následují kroky zmíněné výše (postup služeb) a výsledek projektu obsahuje výkresy v pdf formátu: dispozice, půdorysy, pohledy, řezy, axonometrie, situace – podklady pro projektovou dokumentaci.

 

Rekonstrukce kuchyně a změna dispozice kuchyně
Rekonstrukce bytu, pohled na chodbu

Kontaktní formulář