Všichni máme doma WIFI

Nedávno k nám domů přišel sympatický obchodník prezentovat nabídku kvalitních matrací. Nečekala jsem ale, že budou jedním z hlavních argumentů dobré kvality matrace karbonová vlákna (obsah 13%), které odrušují pro lidský organismus škodlivé elektromagnetické záření. Měla jsem radost, že se spousta lidí, výzkumníků i výrobců přetíženému elektromagnetickému záření věnuje a jeho škodlivost se dostává do široké veřejnosti. Třeba pomocí distributora matrací.

Norma

Pro všechny lidi obecným faktem stále zůstává, že příliš velké elektromagnetické záření škodí zdraví, nervovému systému, imunitě, plodnosti, soustředěnosti… Jsou lidé, tak jako já, kteří jsou na tyto vlny citlivější a rozhodně státem povolené normy nezajistí bezpečné prostředí. Bolest hlavy, migrény může způsobovat velké množství a záplava datových signálů. V dnešní době to patří také k jednomu z nejhorších faktorů ovlivňující náš každodenní život a hlavně odpočinek.

3.11.2015 vyšel NOVÝ AKTUÁLNÍ PŘEDPIS s dvojnásob tolerantními limity! 291/2015 Sb.- Nařízení vlády o ochraně zdraví před neionizujícím zářením (Platnost od 18.11.2015).

Nechci se věnovat negativním účinkům tohoto záření, existují studie, které tuto škodlivost prokazují. Každý stát má zákonem stanovenou hranici dovolující prostředí k bydlení a životu, která se mimochodem v ČR v roce 2015 mnohem změkčila. Jiné země jako Itálie, Kypr, Švýcarsko i Čína mají mnohem přísnější normu danou zákonem. Na Kypru dokonce zakazují používání wifi ve školách. 

 

Osobně pochybuji, že je ve stále náročnější společnosti a velkých městech dobře zvolená maximální přípustná hranice tohoto záření. U citlivějších lidí tato bezpečná hranice nedostačuje. 

Vytahujte ze zásuvky

Není reálné se tomuto záření vyhnout úplně, nesetkávat se s ním. To ani není mým cílem, v malém množství neohrožuje. Spíše bych chtěla upozornit, jak moc nás může množství zdrojů elektromagnetického záření ovlivňovat a jak se záměrně vyvarovat jejímu přetížení. V dnešní době je jen na nás, zda budeme toxicitu prostředí zvyšovat svými požadavky a pohodlností nebo budeme hledat možnosti, jak si prostor očistit. 

Bez mnoha věcí bychom se každý den obešli, ale nejsme zvyklí je ani na noc vypínat ze zásuvek. Často využíváme pouze pohodlná dálková ovládání k zapínání a vypínání čehokoliv. Elektroniku a elektrické spotřebiče je dobré vypínat ze zásuvky. Nejen když jedeme na delší dobu mimo domov. Ale kolik z nás to každý den dělá? A přesto i hasiči varují a právě toto doporučují dělat. I od nové televize nebo rychlovarné konvice vzniklo spousty požárů. 

Co všechno způsobuje přetížení elektromagnetického záření a běžně se s ním denně setkáváme?

Ve venkovním prostředí jsou to elektrická vedení vysokého napětí, transformátory, vedení pro tramvaje, vlaky, vysílače, přijímače… (Tyto zdroje aktivně neovlivníme, pouze se jim můžeme vyhýbat a nestavět si v jejich blízkosti nové domy.) 

Ve vnitřních prostorách jsou to:

  • Všechny zapnuté elektrospotřebiče, mnohdy stačí jen zapojení do zásuvky (PC, TV, notebooky, pračka, myčka, sušička, trouba, varné plochy, kávovary, konvice, zářivky …).
  • Mikrovlnka je jednou z nejhorších věcí, kterými se obklopujeme.
  • Indukce jako varné centrum není také nic moc dobrého.
  • Wifi je jedním z těch nejsilnějších zářičů v domě a pokud máme pořád zapnuté naše mobily, které si lidé odnáší běžně k posteli (blízko hlavy) je to silně toxická kombinace. 

Když si vše kolem sebe představíte, jak každá část vysílá neviditelná záření, je to změť siločar. Není pak divu, že člověka bolí hlava a cítí se vyčerpaně.  Musíme odolávat velkému tlaku přetížení z datových signálů.

Kde je nejlépe?

Dnes už téměř neexistují místa, kde je prostor od elektrosmogu naprosto čistý, bez signálů. Snad jen nejčistší příroda. V Evropě obecně jsme se plně zahltili a ujíždět za odpočinkem do tropických nebo neobydlených míst si může dovolit jen málokdo.

Co zhoršuje situaci?

  • čím blíže škodlivému zdroji jsme
  • čím častěji a pravidelně se záření vystavujeme
  • čím silnější záření je

Čemu se můžete přirozeně vyvarovat u vás doma?

  • Nekupovat dům nebo pozemek blízko vysokému zdroji napětí. Takovou parcelu rovnou lidem rozmlouvám. Zde není vhodný prostor na život pro nikoho. Je třeba hlídat i věcná břemena na parcele v půdě, ne vždy je vše patrné na první pohled.
  • Pokud máte to štěstí a můžete si dům postavit, nevytvářejte si z domu elektromagnetickou boudu. Viděla jsem moderní domy, kde bylo vše na ovládání na dálku – světla, žaluzie, elektrospotřebiče, elektro vytápění v podlahách, v každém koutě byla zásuvka, spoustu elektroinstalace. A aby to všechno fungovalo, hrubá stavba a elektroinstalace vypadaly přímo hrozivě. Stěny, podlahy, stropy protkané sítěmi svazků kabelů a elektrický rozvaděč byl pak ve velikosti šatní skříně. Buďte v tomto střízliví a elektroinstalace volte s rozumem.
  • Ložnice a dětské pokoje, kde spíme, by neměly být přetíženy elektroinstalacemi, tedy přehnaným osvětlením nebo zásuvkami. Opravdu každý potřebuje mít u postele zásuvku? Pokud ano, tak se alespoň doporučuje dodržet 1m od postele a pokud možno vůbec nevést vedení ve stěně za hlavou postele nebo pod postelí. Podlahové el. topení v ložnici a dětských pokojích bude asi taky zbytečným přepychem.

  • Hodně návštěv se diví, proč nemáme mikrovlnku. Vždyť je to tak užitečné mít za dvě minuty ohřáté jídlo. 🙂 Ne každému to vysvětluji. Není zase tak náročný jiný způsob ohřátí jídla v hrnci nebo v obyčejné troubě. Jídlo není po prohřátí mikrovlnami vůbec kvalitní a navíc sebe i svou rodinu ráda vyvaruji záření, které mikrovlnka vydává. V době, kdy klademe důraz na zdravou stravu, jí přeci neproženu po všem tom úsilí mikrovlnkou.
  • Naučili jste se na noc vypínat WIFI? My ano. Je to neuvěřitelný rozdíl v kvalitě odpočinku.
  • Baby chůvičky dávejte nejblíže 1m od dítěte.
  • Mobil do ložnice nepatří, a pokud už ho někdo potřebuje kvůli budíku, tak na letecký režim. Zkuste to. Nemusíte být stále dostupní, a budík na letecký režim taky funguje.
  • Když telefonujete, tak lepší 1-2 cm od hlavy, nejlépe na hlasitý speeker nebo na sluchátka.
  • Nenoste běžně mobil stále na těle. Ženy si ho mohou schovat v kabelce, ale mnoho mužů nosí mobil zasunutý v přední kapse. Proč se asi rapidně snižuje plodnost dnešních mladých mužů? Kolik hodin ve dne mají v kapse mobil?
  • Elektrospotřebiče, které nepoužíváme denně (pračka, sušička, tiskárna, TV, PC) vytahujeme ze zásuvky. Dříve jsme to dělali především, když jsme jeli mimo domov, ale zjistili jsme, že nestojí zase tolik úsilí, když to vytáhneme ze zásuvky i v době odpočinku a spánku. 

3 základní věci, kterými můžete začít

  1. VYPÍNEJTE NA NOC WIFI  a na mobilu si NASTAVTE LETECKÝ REŽIM! 
  2. VYŘAĎTE MIKROVLNKU ze svého života. 
  3. DODRŽUJTE MIN. 1m OD HLAVY A OD TĚLA jakékoliv zářiče (spotřebiče) v době spánku a odpočinku. Především jde o dětské chůvičky, el. budíky, mobily, neuzemněné lampy. Počítejte, že záření bohužel prochází i zdmi.